Informace k zápisu najdete ve složce ZÁPIS.

Co potřebují děti do MŠ

Oblečení dětí

Dítě má docházet do mateřské školy vhodně oblečené tak, aby nebylo omezováno ve volném pohybu jak ve třídě, tak i na školní zahradě či při vycházkách. Preferujeme sportovní oblečení. Důležité je, aby oblečení bylo pohodlné, netísnilo, šlo snadno oblékat, rozepínat a zavazovat v rámci podpory soběstačnosti dítěte. V šatně má každé dítě svoje místo na převlékání.

Do třídy nosí děti lehký oděv (tričko, kalhoty do gumy nebo tepláky, děvčátka sukýnku,a přezůvky – bačkorky s pevnou patou a bílou měkkou podrážkou (prosíme ne pantofle, ne cvičky nebo obuv určenou pro pobyt venku).

Na pobyt venku mají teplákovou, nebo šusťákovou soupravu a sportovní obuv, pláštěnku v batůžku. V letních měsících si děti přinesou sluneční brýle a pokrývku hlavy. V zimě je nutná obuv, která se nepromáčí, rukavice by měly být přišité na gumě. Ve školce si děti uloží také náhradní oblečení pro případ nehody – tričko, kalhoty, spodní prádlo, ponožky a náhradní kapesníky .

Na odpolední odpočinek je třeba pyžamo nebo noční košilka, napínací prostěradlo na matraci 120x60 a dětské povlečení, nejlépe krepové. Lůžkoviny dostanete k vyprání vždy v pátek po třech týdnech .

Věci dětem označte jejich značkou (tím předejdeme záměnám stejných věcí), avšak není nutné označovat všechny věci.

Děti, které odcházejí z MŠ po obědě domů, si ráno přinesou boxík na odpolední svačinu označený svojí značkou.

Prosíme rodiče, nedávejte dětem do MŠ cenné věci (prstýnky, řetízky, peníze). Za jejich ztrátu nemůžeme ručit a ztráta je pro obě strany (rodič i MŠ) velice nepříjemná.

Podávání léků v MŠ není povoleno (pouze po dohodě ředitelky MŠ s dětskou lékařkou).

O školce

dnes, úterý 30. 4. 2024